Maniok komt oorspronkelijk uit tropisch Zuid-Amerika en is in Peru al 4000 jaar bekend. Vervolgens werd het in de 19e eeuw geëxporteerd naar Afrika en India en in de 20e eeuw naar Azië. Er bestaat een grote verscheidenheid aan verschillende soorten maniok en het is een belangrijke voedselbron geworden. De bladeren worden als groente gegeten, de knollen leveren meel of tapioca en zijn ook de basis voor een alcoholische drank. Maniok wordt gebruikt in de traditionele geneeskunde in het Caribisch gebied en tropisch Zuid-Amerika: een kompres gemaakt van het zetmeel wordt gemengd met olie om hoofdpijn te verlichten. Een ander kompres, gemengd met rum, helpt bij reuma of huiduitslag. Als pleister of pasta helpt het zetmeel bij de behandeling van cysten. Vers geplette bladeren worden gebruikt om brandwonden, zonnebrand en een jeukende huid te verzachten. De Wayapi-indianen noemen maniokbladeren een "pijlremedie", omdat ze een heilzame werking hebben op pijlwonden. Manioksap is giftig en wordt gebruikt om schurft te behandelen.
Voordelen huidverzorging
In cosmetica heeft biologisch maniokpoeder een huidverzachtende werking.
Ontdek de voordelen in ...
Hydra-Essentiel [HA²] Light cream - All skin types 50 ml Was price € 57,50 Dit is nu de prijs € 43,12 Gaf een score van 3.6667 van de 5 sterren
-25%
Hydra-Essentiel [HA²] Light cream - All skin types
50 ml
Was price € 57,50
€ 57,50
Dit is nu de prijs € 43,12
€ 43,12
(€ 862,40/1L)
De lichtere versie van de hydraterende en volumegevende gezichtscrème voor overdag.
Multi-Active Emulsion - Alle huidtypes 30+ 100 ml Was price € 80,50 Dit is nu de prijs € 60,37 Gaf een score van 4.6364 van de 5 sterren
-25%
Multi-Active Emulsion - Alle huidtypes 30+
100 ml
Was price € 80,50
€ 80,50
Dit is nu de prijs € 60,37
€ 60,37
(€ 603,70/1L)
Een lichte en frisse textuur die de huid weer doet stralen, met een matterend en gladmakend effect, verrijkt met [NIACINAMIDE + ZEEDISTEL EXTRACT]
Hydra-Essentiel [HA²] Matte gel - Normal to combination skin 75 ml Was price € 57,50 Dit is nu de prijs € 43,12 Gaf een score van 4.5333 van de 5 sterren
-25%
Hydra-Essentiel [HA²] Matte gel - Normal to combination skin
75 ml
Was price € 57,50
€ 57,50
Dit is nu de prijs € 43,12
€ 43,12
(€ 574,93/1L)
Hydraterende en matterende gezichtsgel voor overdag.
Multi-Active Day Cream SPF15 30+ 50 ml Was price € 80,50 Dit is nu de prijs € 60,37 Gaf een score van 4.7143 van de 5 sterren
-25%
Multi-Active Day Cream SPF15 30+
50 ml
Was price € 80,50
€ 80,50
Dit is nu de prijs € 60,37
€ 60,37
(€ 1.207,40/1L)
Crème voor een gladdere, stralende huid met zonbeschermingsfactor SPF15. Verrijkt met [NIACINAMIDE + ZEEDISTEL EXTRACT]
Body Fit Active 200 ml Was price € 66,00 Dit is nu de prijs € 49,50 Gaf een score van 4.6017 van de 5 sterren
-25%
Body Fit Active
200 ml
Was price € 66,00
€ 66,00
Dit is nu de prijs € 49,50
€ 49,50
(€ 247,50/1L)
De eerste modellerende verzorging van Clarins met een cryo-actieve textuur. Gladmakend, liftend en verstevigend.